
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 350 mA |
| Max Supply Voltage | 25 V |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Max Output Current | 350 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 850 mA, 1.2 A |
| Topology | Flyback |
| Switching Frequency | 65 kHz |
| Duty Cycle | 75 % |
| Fault Protection | Over Voltage |
Stock: 1214
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18048
Ext.Price$0.18048
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18048 | $0.18048 |
| 10 | $0.16255 | $1.62550 |
| 50 | $0.14640 | $7.32000 |
| 100 | $0.12961 | $12.96100 |
| 500 | $0.11475 | $57.37500 |
| 1000 | $0.11112 | $111.12000 |
| 3000 | $0.10760 | $322.80000 |
| 5000 | $0.10261 | $513.05000 |
